- Wyniki Europejskich Pucharów
- Ciekawostki ze świata Ligi
- Wywiady z zawodnikami i trenerami

Raport specjalny: Czołówka Ekstraklasy.

Nikt się nie spodziewał, że w tym roku te drużyny będą walczyć o pierwsze miejsce. Jagiellonia, Zagłębie, GKS Bełchatów. Czołówka jest zupełnie inna niż być powinna. Wszyscy byli prawie pewni, że to Wisła, Legia i Śląsk będą wyrywać sobie 1 miejsce. Tymczasem radzą sobie kiepsko: Legia jest 7, Śląsk jest 8 a Wisła dopiero 14 ! Nowe potęgi dzięki odpowiednim managerom spokojnie zmierzają do elity Europejskiej.
Przyjrzyjmy się więc najlepszym klubom po 6 kolejce:

Jagiellonia Białystok:
Jagiellonia tak dobre miejsce zawdzięcza przede wszystkim Tomaszowi Frankowskiemu.
Jego 6 bramek daje mu 2 miejsce w klasyfikacji strzelców. Trener zrobił bardzo dobre transfery. Sprowadzenie takich gwiazd jak Mark Viduka, wielokrotny reprezentant Australii.
Wrażenie robią też min. Zenden, Helguera, Davids, Ruffier czy młody, utalentowany Belg, Jelle Vossen. Białostoczanie wyglądają w tym sezonie solidnie i zmierzają po tytuł mistrza.

Zagłębie Lubin:
Ta drużyna prezentuje się dość słabo na tle Jagielloni i GKSu Bełchatów. Nie zrobili transferów, po prostu nic. Jednak okazało się, że zwykły skład Zagłębia może sobie poradzić w lidze. Dzięki dobrej grze Sernasa Lublinianie jak na razie są wielką niespodzianką i naprawdę mieszają w lidze.

GKS Bełchatów:
Drużyna za darmo wzbogaciła się w gwiazdy światowego formatu. Są to już doświadczeni piłkarze, którzy kiedyś grali na boiskach Europejskich. Po prostu gwiazdy. Jak można inaczej nazwać Roberta Piresa, wielkiego piłkarza, dawnego Kanoniera, czy Johna Carewa niesamowitego Norwega. Nie wspominając już o Vincente, Tamudo, Ljungbergu itd.
GKS jest bardzo mocny i manager kegesz na pewno doprowadzi ich do dobrego miejsca. Żeby doświadczenie nie przytłoczyło zespól na bramce stoi Łukasz Sapela, który w tym sezonie borni fantastycznie !

Artjom : Witam.
Reporter : Jesteś najlepszym strzelcem Ekstraklasy. Jak się z tym czujesz?
Artjom : Bardzo dobrze. Ostatnio byłem gwiazdą Lecha w meczu z Wisłą i cieszyłem się z wyniku. Bardzo się cieszę, że gram w Poznaniu.
Reporter : Nie zakwalifikowaliście się do Europejskich Pucharów. Czy to jakiś problem dla takiego zawodnika jak ty?
Artjom : Nie. Po prostu zagram mniej meczów w trakcie sezonu. Liczę, że w przyszłym sezonie wejdziemy do Europy i sobie trochę postrzelam.
Reporter : Masz już 8 goli. Czy zostaniesz Królem Strzelców?
Artjom : Nie zależy mi na tym. Jestem po prostu napastnikiem i chcę strzelać ważne gole. Ile ich strzelę to już mnie nie ciekawi.
Reporter : Czy Lecha stać na mistrzostwo?
Artjom : Tak. Jesteśmy mocną drużyną. Trener ma mi w zimę sprowadzić konkurencję do składu, ale dam sobie radę. Dzięki temu strzelę więcej goli, a Lech będzie walczył o tytuł.
Reporter : Dziękuję i dowidzenia.
Artjom : Dowidzenia.

Wywiad z Denisem Rakelsem

Redaktor: Witam
Rakels: Dzien Dobry
Redaktor: Mimo zaledwie 18 lat jesteś motorem napędowym i ulubieńcem trenera. Jak radzisz sobie z presją ?
Rakels: Na murawę wychodzę na luzie
Redaktor: To ciekawa taktyka, jednak nie pomogła w wygraniu na starcie ligi.
Rakels: Tak ale nie patrzmy co było tylko co jest i będzie. Po za tym mamy nowego trenera. Myśle że on pomoże nam wyjść z dołka
Redaktor: No tak, wasza pozycja nie jest najlepsza. Zajmujecie 16 miejsce w tabeli. Jaki jest wasz cel na ten sezon ??
Rakels: Jak najlepsza pozycja na koniec sezonu.
Redaktor: Trener zdementował plotki o twoich przenosinach do innego klubu, ale czy miałeś jakieś oferty ?
Rakels: Tak miałem ale jestem w 110% oddany GKS
Redaktor: Dobrze, dziękuję za wywiad i mam nadzieje że pewnego dnia zagrasz w wielkim klubie
Rakels: Dziękuję, do widzenia

Wywiad z rogalwmj

Reporter : Dzień Dobry.
rogalwmj : Witam.
Reporter : Zagłębie jest w czołówce Ekstraklasy. Jak pan się z tym czuje?
rogalwmj : Ja Jako Trener tego wspaniałego klubu wraz z Zarządem jest dumny z postawy zawodników i ich dobrej gry. mam nadzieje że tak będzie do końca.
Reporter : Czy Zagłębie stać na mistrzostwo?
rogalwmj : Myślę że tak na pewno klub w przerwie zimowej pozyska jakiś wartościowych piłkarzy którzy w tym pomogą. Na pewno Klub będzie walczył o miejsce w pierwszej trójce.
Reporter : Kto według pana jest najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy?
rogalwmj : Jest ich dużo ale myślę że Sernas własnie z Zagłębia bedzie królem strzelców i najlepszym zawodnikiem.
Reporter : Kto zostanie mistrzem?
rogalwmj : Oczywiście licze na Zagłębie ale oprócz Myśle że Polonia ma duże szanse lub Lech.
Reporter : Kto będzie największą sensacją?
rogalwmj : Myślę ze Widzew.
Reporter : Kto spadnie?
rogalwmj : Myślę chodz nie chce być tu nie lubiany przez te klubu ale mysle ze to bedzie ŁKS i Cracovia
Reporter : Jakieś plany transferowe?
rogalwmj : Oczywiście. Trwają juz Rozmowy z klubami takimi Jak Lech Poznań i Legia Warszawa/
Reporter : Dziękuję za wywiad i Dowidzenia.
rogalwmj : Również Dziękuję. Dowidzenia.

Wywiad z fryckiem100

Redaktor: Dzien Dobry
Frycek: Witam redaktorze i czytelnicy.
Redaktor: Dlaczego zdecydowałeś się prowadzić GKS ?
Frycek: Ponieważ był to mocny klub z dobrymi zawodnikami a przez te 6 kolejek poprzedni trener słabo klub prowadził więc zdecydowałem prowadzić klub.
Redaktor: A jakie są twe cele z klubem na ten sezon ?
Frycek: Do 15 kolejki będę próbował być w pierwszej 10 a po zrobionych transferach walka o podium i może uda się być w ekstraklasie.
Redaktor: Jaką pozycję planujesz wzmocnić ?
Frycek: Planuje kupić dobrego bramkarza 1 pomocnika i może skusze się na obrońce
Redaktor: Kto aktualnie jest twoją gwiazdą ?
Frycek: Aktualnie to Rakels z Łotwy mimo że ma 18 lat jest utalentowanym zawodnikem i jest najdroższym zawodnikem w naszym klubie.Ale reszta zawodnik też jest utalentowana i poradzą sobie z najlepszymi w lidze.
Redaktor: Czy to prawda że niektóre kluby wyraziły chęć sprowadzenia Rakelsa ?
Frycek: Nie to nie prawda ponieważ Rakels został kupiony dopiero w tym sezonie i nikt o nim nie wiedział a potem gdy w meczach trafiał bramkę to były osoby chętne ale wiadomo mocnego zawodnika się nie sprzedaje
Redaktor: Kto jest według ciebie głównym faworytem to wygrania rozgrywek I ligi ?
Frycek: Faworytem jest Warta Poznań według mnie po 6 kolejkach dobrze im szło ale to już od początku sezonu stawiałem na Warte ponieważ poprzedni sezon też dobrze im poszedł
Redaktor: Ok, dziękuję za wywiad
Frycek: Ja też dziękuje do widzienia

Gazetka Kibicowska- Czyli wszystko co się dzieje na stadionach

W ostatnim sobotnim spotkaniu 6. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-2. Jedyną bramkę dla podopiecznych Macieja Skorży zdobył Ivica Vrdoljak, a dla gości trafiali Tomasz Górkiewicz i Sylwester Patejuk. Legia po tym pojedynku ma 9 punktów na koncie i straciła szansę na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli.

W 6. minucie spotkania niepewną interwencję Dusana Kuciaka, który minął się z piłką, mógł wykorzystać Sylwester Patejuk, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Jakub Wawrzyniak. Przez kolejne minuty przewagę w posiadaniu futbolówki mieli legioniści, ale nie potrafili udokumentować tego stworzeniem choćby jednej bramkowej okazji. Już po kwadransie gry z powodu kontuzji murawę musiał opuścić Michał Kucharczyk, a w jego miejsce pojawił się Izraelczyk Moshe Ohayon.

Niedługo potem Legia powinna otworzyć rezultat spotkania. Danijel Ljuboja otrzymał prostopadłe podanie w pole karne od Ohayona, Serb dograł wzdłuż bramki do Miroslava Radovicia, ale ten nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. W 24. minucie Podbeskidzie objęło prowadzenie i tym samym zdobyło swojego pierwszego, historycznego gola w ekstraklasie na wyjeździe. Z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy dośrodkował Frantisek Metelka, a Dusana Kuciaka głową pokonał Tomasz Górkiewicz. Niewątpliwy błąd w tej sytuacji popełnili defensorzy warszawskiego zespołu, ponieważ pozostawili rywala tuż przed bramką praktycznie niepilnowanego.

Legioniści starali się szybko odpowiedzieć na straconą bramkę, lecz ich ataki najczęściej kończyły się na dobrze dzisiaj dysponowanej defensywie gości. W 31. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Rybusa, głową strzelał Marcin Komorowski i futbolówkę z linii bramkowej zdołał w ostatniej chwili wybić Dariusz Łatka. Blisko dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Podbeskidzie mogło podwyższyć wynik, jednak w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił Patejuk. W 40. minucie z rzutu wolnego wykonywanego tuż przed polem karnym rywala minimalnie chybił Ljuboja. W ostatniej akcji pierwszej odsłony meczu Patejuk po raz drugi zmusił golkipera warszawskiej Legii do kapitulacji, czym wzbudził niemałą konsternację na stadionie. 28-latek wykorzystał wrzutkę z lewej strony od jednego z partnerów i w ekwilibrystyczny sposób nie dał szans Kuciakowi.

Po pierwszej połowie Legia niespodziewanie przegrywała z Podbeskidziem 0-2. Podopieczni Macieja Skorży przez pierwsze 45 minut zdołali stworzyć sobie tylko jedną bramkową okazję, nie potrafili przeciwstawić się dobrze dzisiaj zorganizowanej obronie gości z Bielska-Białej.

Chwilę po zmianie stron Legia zdobyła bramkę kontaktową. Z rzutu rożnego po raz kolejny dokładnie dośrodkował Maciej Rybus, najwyżej w polu karnym wyskoczył Ivica Vrdoljak i strzałem głową pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans Mateuszowi Bąkowi. Chorwat tym samym uzyskał swoje drugie trafienie w drugim kolejnym meczu ekstraklasy w tym sezonie. W 55. minucie dynamiczną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Adam Cieśliński, po jego płaskim dograniu z piłką minął się Kuciak, jednak nikt z graczy gości nie potrafił wykorzystać tego błędu.

Blisko dziesięć minut później minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Vrdoljak, dzięki czemu bramkarz Podbeskidzia odprowadził tylko wzrokiem lecącą futbolówkę. Kwadrans przed zakończeniem meczu z półwoleja z 20 metrów strzelał Danijel Ljuboja, ale piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez Mateusza Bąka. Trzy minuty później Radović dobrze wbiegł w pole karne po podaniu z głębi pola, lecz w ostatniej chwili zablokowali go rywale. W 78. minucie strzałem z dystansu doprowadzić do wyrównania próbował Janusz Gol, jednak uderzał zdecydowanie zbyt słabo, żeby zaskoczyć Bąka.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Miroslav Radović z kilku metrów nie trafiając w piłkę nie wykorzystał dobrego dogrania ze skrzydła od Michała Żyro. Do końca spotkania wynik nie zmienił się i Legia niespodziewanie przegrała z Podbeskidziem 1-2.

Autor: Karol Strózik

Dział ten będzie opowiadał m.in. o meczach z prawdziwej Ekstraklasy.

Trzeba wierzyć do końca!

Pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europy pokazał, że Legię stać na wiele. Z Z taką postawą - zarówno piłkarzy, jak i kibiców - możemy pokusić się o awans do dalszych gier. Pierwszych i ostatnich kilkanaście minut w naszym wykonaniu było wręcz miażdżące! Jeśli po stracie bramki w niektórych sercach zabrakło wiary, przypominamy - trzeba wierzyć do końca!

Klub w końcu obniżył ceny biletów na trybunę południową (na razie tylko na mecze LE) i od razu dało to pożądany efekt. Puste krzesełka były jedynie na trybunie wschodniej i zachodniej - najdroższych na całym stadionie - chociaż tym razem i tak nie było źle. Przed wejściem na trybuny prowadzona była zbiórka pieniędzy na oprawy kolejnych meczów. Rozdawano także kolejny numer dwutygodnika "Kibol".

Pierwsza próba mocy
Grubo ponad godzinę przed meczem na Żylecie trudno było znaleźć jakieś miejsce. Znowu, jak za dawnych lat, fani przychodzą na stadion ze sporym wyprzedzeniem. Dotyczy to oczywiście tylko naszego młyna, w którym obowiązuje niepisana zasada olewania numeracji miejsc. Przed treningiem piłkarzy sami przeprowadziliśmy pierwszą próbę mocy. Trzeba przyznać, że echo odbijające się od drugiej strony stadionu potwierdzało, że nasze akumulatory są naładowane odpowiednio Wink

Bez antysemickich przyśpiewek
Przed meczem było kilka apeli do kibiców. Między innymi chodziło o powstrzymanie się od jakichkolwiek haseł antysemickich. Chociaż niewielu wierzyło w powodzenie tego apelu - udało się, i przez cały mecz skupialiśmy się na swojej drużynie. Tylko czasami pobudzano zawodników do większej agresji i wysiłku okrzykiem "Hej Legio jazda z k...".

Kilkanaście minut przed meczem na telebimach zaprezentowano krótki film o Legii, w dużej mierze prezentujący nowy stadion przy Łazienkowskiej. Następnie, wcześniej niż przed meczami ligowymi, odśpiewaliśmy "Sen o Warszawie". Lekko zmieniony harmonogram wymuszony jest precyzyjnymi wymogami UEFA.

Dżihad Legia
W końcu piłkarze wyszli na boisko, a cały stadion odśpiewał (chyba z siedem razy!) "Mistrzem Polski jest Legia" - naprawdę wyszło kozacko. W tym samym momencie na Żylecie zaprezentowana została oprawa składająca się z kartonów i transparentu "Dżihad Legia". Po meczu okazało się, że najbardziej niezadowolona z hasła była (dziwnym trafem) Gazeta Wyborcza, która zaczęła poszukiwania winnych. Nie zdziwimy się jak pismole z Gazety Kibolskiej będą robili wszystko, by UEFA ukarała nasz klub za hasło z wieszanej od kilku lat przy Łazienkowskiej flagi.

Niewdzięczna rola stewarda
Oczywiście zaraz po prezentacji oprawy (oficjalnego utworu Ligi Europy nie było słychać zupełnie, taki był jazgot) w górę pofrunęły kartoniki. Część z nich została przerobiona na samoloty i te fruwały w górę i w dół trybuny. Sporo roboty mieli ochroniarze (oficjalnie stewardzi) stojący na dole trybuny. To właśnie oni stali się celem samolocików i papierowych kul. Zirytowani po kilkudziesięciu unikach szli na skargę do przełożonego i następowała roszada. Wtedy kibice dla zabawy porcją kul witali kolejnego stewarda.

Kapitalny początek
Doping przez pierwszych kilkanaście minut po prostu wgniatał w ziemię. Kapitalnie wychodziło nam "Ole ole", śpiewane raz ciszej raz głośniej. Co ważne, do śpiewania włączały się także pozostałe trybuny (oczywiście najmniej zachodnia), co dawało bardzo dobry efekt. Nie brakowało także pieśni na dwie strony - tak odśpiewaliśmy "Warszawę", "Za nasze miasto", Legia Warszawa to nasza duma i sława" czy "CeCeCeWuKa CeWuKaeS... Legia!".

W dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet stracona w 34. minucie bramka. Zupełnie jakby nikt nie spoglądał na boisko - co w tym przypadku było oczywiście nieprawdą. Fani emocjonowali się tym, co działo się na murawie, często gwizdami deprymując rywali przy stałych fragmentach gry lub próbując wywrzeć presję na sędziach, gdy ci podejmowali nieprzychylne nam decyzje.

Przyjezdni zawiedli
Fani Hapoelu nie zachwycili. Może gdybyśmy nie wiedzieli, że do tej pory jeździli w znacznie lepszych liczbach na swoje mecze, nie spodziewalibyśmy się z ich strony więcej. Tymczasem większość z nich w Warszawie była pilnowana przez cały czas przez Mossad. W sektorze gości zasiadło ich około 60. Większość z nich porozsiadała się po krzesełkach w dużych odległościach od siebie, przez co prezentowali się jeszcze gorzej. Przez większość meczu coś tam próbowali dopingować, ale słychać nie było ich wcale. W dopingu brała udział tylko górna część ich sektora, bowiem na dole, wyjątkowo, wpuszczono kibiców Legii (zabrakło miejsc na południowej).

Izraelczycy przywieźli ze sobą dwie flagi, jedną po hebrajsku i drugą dobrze znaną "Ultras Hapoel" (niewiele brakowało, a zmieniłaby właściciela). Ochrona zakazała im zasłaniania logo sponsora stadionu, a do tego obawiali się utraty flagi przez legionistów z dolnego sektora, stąd płótno to było słabiej widoczne na górnej barierce. Ponadto mieli bęben i kilka chorągiewek, którymi wymachiwali przez większość spotkania.

Kapować nie wolno
Na Żylecie w czasie meczu pojawiło się kilka płócien z hasłami. Wszyscy dobrze mamy w pamięci zatrzymanie "Starucha", którego w trakcie spotkania kilka razy pozdrawialiśmy. Aby początkujący kibice wiedzieli jak się zachować (w sensie nie jak konfitura z KSP), wywieszono dla nich hasło z prostym przesłaniem. "Młody Legionisto - kapować nie wolno, skarżyć nie wolno. ODEGRAĆ SIĘ WOLNO". Niech wszyscy wezmą sobie to do serca. Ponadto na sektorze pojawiły się pozdrowienia do więzienia oraz transparent "100% anty Antifa".

Anty Tusk
Jako że wybory zbliżają się dużymi krokami, a premier nadal nie zmienia frontu i próbuje zwalczać wszelkie formy fanatyzmu na trybunach, nie mogło zabraknąć pozdrowień dla szefa rządu RP. Na stadionie wywieszone zostało hasło prezentowane już w Eindhoven - "Idę na wybory, nie głosuję na Donka". Ponadto fani skandowali "Doland matole, twój rząd obalą kibole" i "Dziewiątego października wrzuć Platformę do śmietnika".

Wierzyć trzeba do końca!
Po kilku minutach drugiej połowy wydawało się, że fani lekko zwątpili, bowiem doping był coraz bardziej monotonny. "Kto ma wierzyć, jak nie my?" - pytał retorycznie prowadzący doping "Levi". I w końcu Ljuboja doprowadził do wyrównania, a to co działo się na trybunach trudno ubrać w słowa. Szał? Amok? Jeśli tak, to to, co działo się w ostatniej minucie po bramce na 3-2 jest NIE DO OPI-SA-NIA! Obcy ludzie padali sobie w ramiona, a z gardeł niosło się 20 tysięcy okrzyków zlewających się w jedno - "JEEEEEEEEEEEST". Sprawdziły się prorocze słowa "Leviego", wypowiedziane w przerwie, że my ten mecz jeszcze wygramy. Tylko nie możemy przestać w to wierzyć!

Po meczu długo trwało świętowanie wygranej. Fani ochoczo rzucali piłkarzom swoje szaliki, później odśpiewaliśmy "Warszawę", zbito piątki z zawodnikami i w końcu można było iść w miasto, mimo późnej pory, świętować wygraną. Nie co dzień wygrywa się bowiem w fazie grupowej Ligi Europy. Przed nami mecz z Wisłą, a później dwutygodniowa przerwa. W niedzielę musi być jeszcze lepiej niż na Hapoelu!

P.S. Na meczu zadebiutowała nowa wersja flagi "White Legion". Obok wisiała także nowa wersja "Warriorsów", a już wkrótce uszyte zostanie nowe "Wielkie Księstwo Warszawskie".

Nieznani Sprawcy dziękują wszystkim kibicom, którzy pomagali przy oprawie.

Frekwencja: 21217