Vossen
Despotovic

Zmiany:
50'Babic za Kupisza
60'Cohen za Helguere
70'Vossen za Viduke

Opis meczu:

Mecz bardzo delikatny, praktycznie bez fauli. Niespodziewanie tempo gry dyktowali piłkarze z Bytomia o czym świadczy posiadanie piłki 59% - 41% dla Polonii. Strzały też na korzyść Polonii 3-2. Strzały celne 2-2. W 8 minucie Delev znakomicie okiwał 3 obronców w polu karnym rywali, podał do Manu, a ten wykończył akcję z 2 metrów. Po tym momencie inicjatywę przejęła drużyna z Bytomia. Dlaczego Polonia nie wygrała? Dlatego że cały czas wymieniała podania i jej zawodnicy nie decydowali się na strzały na bramkę. Myślę, że Pawel056 może mówić o sporym szczęściu.

Opis Meczu:
Mecz był wyrównany ale tylko w pierwszej połowie, w drugiej Lech już przewyższał. Trener Lecha, zbyszek dał odpocząć podstawowym zawodnikom i wystawil rezerwy, na początku meczu grali trochę przestraszeni, widać, że dawno nie grali od 1 minuty. W strzałach na korzyść Lecha (11 Lech, 7 Bogdanka). Posiadanie Piłki także dla klubu z Poznania (57% - 43%). W 31min' Semir Stilić zrobił fenomenalny rajd po lewej stronie, wrzucił w pole karne a tam ładnym strzałem z głowy popisał się Ubirharip. Wreście padła bramka bo okazji Lech wcześniej miał dużo. W 49min' znów rajd Stilica odegrał do Ślusarskiego ten wysunął pomocnikowi Lecha, a Semir chuknął z daleka w same okienko. W 58min' sędzia podyktował rzut karny dla Bogdanki po tym jak w polu karnym Gancarczyk faulował Pesira. Do karnego podszedł Nikitović. Strzelił w pary róg bramki ale fenomenalnie wyczuł go Kasprzik. Podopieczni pawelj0357 nie poddali się i znów próbowali atakować. W 74min' Jonathan podał do Nakoulmy a ten pokonał bramkarza gospodarzy. Zawodnicy z Łęcznej mieli jeszcze nadzieje na sprawienie sensacji. Jednak w 80min' niezawodny dziś Stilić wrzucił w pole karne a głową piłkę do własnej siatki wpakował Stefaniuk. Lech awansował do ćwiećfinału, ale i tak Bogdanka może być zadowolona.

Opis Meczu:

Ciekawy mecz w Stróżach. W strzałach 15 do 15, w posiadaniu piłki 52% do 48% dla Kolejarza. Od pierwszych minut przeważał sensacyjnie Sokół Sokółka. Pierwszą okazję w 4' zmarnował Pracz. Kolejne minuty to nieustanne ataki drużyny z Sokółki. W 20' gra Kolejarza zaczęła wreszcie pokazywać kto jest faworytem tego meczu. W 26' doskonałą okazję zmarnował Mężyk. Kilka minut później swojej okazji nie wykorzystał Zawiślan. Kolejarz szukał swojej okazji, ale marnowali je non stop. Po przerwie w słupek trafił Mężyk. Chwilę później strzał Zawiślana z linii bramkowej wybijał pomocnik Dzienis. Potem przez kolejny kwadrans inicjatywę przejęli gracze z Sokółki. Dobrą okazję zmarnował Dzienis. Chwilę później z rożnego, w słupek trafił Sołowiej. Piłki meczowej nie wykorzystał Dzienis i doszło do dogrywki. Już w 96' do siatki trafił gracz Sokoła Orpik,a asystą popisał się Dzienis. Na 15' przed końcem Sokół prowadził 1:0. Jednak w 114' z boiska wyleciał Dzienis, po brutalnym faulu na Chrapku. Kilka minut później do siatki trafił Zawiślan, a ostatnie podanie zaliczył Niane. Doszło więc do karnych. Tam pomylili się Mężyk i Chrapek, a ostatniego karnego wykorzystał Orpik i Sokół Sokółka awansował do Ćwierćfinału Pucharu Polski.

Opis Meczu:

Wyrównane spotkanie. W strzałach 7 do 10. 48% do 52% w posiadaniu piłki. W 5' okazję zmarnował Nuno Gomes. W 10' poślizgnął się Forssell. Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach. Lechia przeważała w pierwszych minutach. Jednak w 22' do siatki trafił Adu z Termalici, który uderzył z 25 metrów prosto do bramki. Bardzo ostro walczył Nuno Gomes. Lechia miała ogromną przewagę, jednak to Nieciecza prowadziła. Doskonale z wolnego uderzył Soriano, ale obronił jego strzał Hildebrand. W 44'Uderzenie Gomesa, ale broni Aranzubia. Do przerwy 1 do 0 dla Niecieczy. Chwilę po przerwie strzał Soriano obronił Timo Hildebrand. Swoją okazję miał Forssell, ale dobrze bronił Niemiecki Goalkeeper. Termalica przeważała w pierwszych minutach 2.Połowy. Termalica dobrze grała po stałych fragmentach gry. Dobry strzał Gomesa, obronił Aranzubia. Dobre uderzenie Soriano, ale Hildebrand to klasa światowa. Soriano był najbardziej ochotnym graczem Niecieczy.W 75' Vonlathen ominął Askou i podał do Gomesa, ten uderzył, a piłka wpadła do siatki. W 81' Sarabia dośrodkował w pole karne, a Soriano głową wpakował piłkę do siatki. Do końca meczu wynik się nie zmienił, a Nieciecza osiągnęła historyczny sukces.

Ostatnio zmieniony przez Zbyszek dnia Wto 19:06, 22 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Bartek

Posty: 8120

PostWysłany: Śro 17:01, 23 Lis 2011

Widzew Łódź 1-1 d.1-2 Ruch Chorzów (0-0)

Opis Meczu:
Mecz był bardzo wyrównany, oba zespoły chciały awansować do ćwierćfinału. Ruch wyszedł w silnym skladzie, natomiast Widzew musiał sobie radzić bez swojego trenera piotra1999, który nie wystawił składu na mecz i najprawdopodobniej będzie zwolniony. Mecz był także bardzo brutalny bo były 2 czerwone kartki. W strzałach na korzyść Ruchu (15 Widzew, 17 Ruch). Posiadanie piłki także dla Chorzowian (45% - 55%). 1 bramka padła dopiero w 73min' kiedy to Lisowski podał do Olszara, ten wysunął do Jankowskiego, a napastnik Ruchu pewnie pokonał Mielcarza. W 88min' tuż przed polem karnym brutalny faul na Grzelczaku wykonał Djokić, sędzia bez wahania wywalił lewego obrońce Ruchu z boiska. Do rzutu wolnego podszedł Nika Dzalamidze, pięknym strzałem pokonał Peskovića i dał Widzewowi szanse na ćwierćfinał. Dogrywka zaczęła się fatalnie dla Łodzian, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Bieniuk. Oba zespoły grały z osłabieniem. W 103min' Arkadiusz Piech zdobył być może swoją ostatanią bramkę dla Ruchu, bo wiadamo, że odchodzi do Poloni Warszawa. Piech zdryblował obronę Widzewa i płaskim strzałem pokonał Mielcarza. W 109min' podopieczni Gmacha mieli jeszcze jedną okazję ale Jankowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Ruch wygrywa i jest już w ćwierćfinale.

Halt
V.I.P
V.I.P

Posty: 819

PostWysłany: Śro 17:25, 23 Lis 2011

Jagiellonia Białystok 1-0 Zagłębie Lubin (0-0)
Frankowski 52'

Frankowski (Jaga)

- brak

Kontuzje:
- brak

Opis meczu:

Mecz zdecydowanie na korzyść Jagiellonii. Przeważała prawie przez cały mecz i to jej należało się zwycięstwo. Ładna gra zaowocowała ładną bramke Frankowskiego w 52 minucie. Po wrzutce z prawej flanki Frankowski przyjął piłkę na klatkę piersiową, podbił jeszcze kolankiem i z woleja strzelił w prawy róg bramki - bramkarz nie miał szans. Posiadanie piłki na korzyść Jagiellonii 59% - 41%. Strzały 5-2 dla Jagi. Strzały celne dokładnie to samo 5-2. Dixon37 może być dumny ze swojego zespołu, gdyż Zagłębie też miało swoje okazje i mogło nawet to spotkanie wygrać.

PostWysłany: Śro 17:35, 23 Lis 2011

nom, ale przyznam że Zagłębie miało też takie akcje dobre i niewykorzystało, jeden raz w słupek a za drugim obok słupka

PostWysłany: Śro 19:32, 23 Lis 2011

GKS Bełchatów 2-0 Flota Świnoujście (2-0)

Opis Meczu:
Faworytem był GKS i bez problemu ten mecz wygrał. Trener halt7 wystawił najmocniejszy skład i się nie zawiódł. Bramki padały w odstępie 20min'. W strzałach na korzyść drużyny z Bełchatowa (10 GKS, 5 Flota). Posiadanie piłki także dla drużyny z Ekstraklasy (60% - 40%). 1 bramka padła w 11min' kiedy do fenomenalne podanie od Heargravesa otrzymał Carew. Napastnik GKS-U się nie pomylił i pokonał Wesołowskiego. W 19min' padła druga bramka dla gospodarzy, z rzutu rożnego wrzucił Vicente a były reprezentant Anglii Sol Campbell uderzył piłkę głową. Bramkarz Floty był bezradny. W 60min' jedną z nielicznych akcji przeprowadziła drużyna Mersela ale Nnamani nie trafił praktycznie na pustą bramkę. W 67min' Tamudo strzelił głowką w poprzeczkę. GKS Bełchatów jest już siódmym ćwierćfianlistą. Zobaczymy z kim zagra w kolejnej rundzie.

Halt
V.I.P
V.I.P

Posty: 819

PostWysłany: Śro 20:10, 23 Lis 2011

Polonia Warszawa 0-0 d.1-0 Śląsk Wrocław (0-0)