Nie tak dawno informowaliśmy was o wstępnej umowie zgodnie z którą B.Wright-Philips
oraz M.Sokołowski mieli trafić do Gliwic w zamian za Smolarka i 450tys. Dzisiaj trener
powiadomił o rozbudowaniu tej umowy. Obecnie za B.Wright-Philipsa, Marka Sokołowskiego
oraz Sebastiana Tyrałę oraz 100tys € do Olimpii mają trafić Andraż Kirm, Euzebiusz
Smolarek oraz 30 letni Grek Ioannis Amanatidis. Jednak to nie koniec transferów.
Zaraz po ogłoszeniu tego transferu trener powiadomił o wystawieniu na listę transferową
C.Costlego oraz J.Koumasa. Obaj piłkarze rozegrali udane mecze w barwach Olimpii i
z pewnością powinien być odzew. Wstępnie Honduranina chciał pozyskać Piast za kwotę 1.1mln,
jednak szybko Zagłębie podbiło cenę do 1.8mln Jednocześnie oferując pieniądze za S.Keitę.
Z pewnością to dopiero początek rozmów i jeszcze wiele może się zmienić, w końcu do okienka
jeszcze trochę pozostało.

Bartek

Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8120

Skąd: Poland

PostWysłany: Wto 14:34, 12 Cze 2012

Klub Olimpia Grudziądz dostaje 200 tys. za medialność w klubie.

Liczymy na dalsze pisanie gazetek.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Pon 17:34, 25 Cze 2012

Mecz Olimpia Grudziądz – Piast Gliwice Meczem przyjaźni ?

Pierwszym meczem w 13 kolejce było spotkanie Olimpii Grudziądz z Piastem Gliwice. Przez wielu ten mecz był uznawany za mecz przyjaźni. Jednak głownie chodzi o przyjaźń trenerów. Kibicie a przynajmniej ich większość ma swoje zdanie o drużynie przeciwnej. Obie drużyny liczyły na dobry mecz. Piast mocno liczył na Smolarka, który już niedługo trafi właśnie do Grudziądza. Zespół trenera Ex.Animusa skupił się na zdominowaniu środka pola, co się udało. Mecz, który został wybrany hitem kolejki rozpoczął się dosyć spokojnie. Po pierwszej połowie wynik wciąż był nierozstrzygnięty. Obie drużyny nie chciały stracić jako pierwsi bramki. Druga połowa była godna miana hitu. Zespół z Olimpii w końcu zaczął wykorzystywać swoje sytuacje. W 69minucie Jason Koumas wyprowadził zespół na prowadzenie. Nie minęły nawet dwie minuty, a na tablicy wyników widniało już 2:0! Bramkę zdobył rezerwowy heling Hauger, który w końcu po serii słabszych meczy pokazał klasę. Wynik na 3:0 ustalił Vladimir Dyadyun w 81minucie. Niestety Piast nie zdobył bramki, choć na boisku pokazali klasę i w niektórych momentach po prostu zabrakło odrobiny szczęścia. Warto odnotowac uraz środkowego obrońcy Malkhaza Asatianiego, który został zmuszony zejść w 75minucie. Jak się później okazało zawodnik z powodu urazu kręgosłupa będzie pauzował miesiąc. To z pewnością szansa dla wielu obrońców, którzy walczą o wyjściową jedenastkę.

Z kolei reporter Damian Kaczmarek rozmawiał z trenerem Olimpii Grudziądz z Ex.Animusem

Czy jest Pan zadowolony z wyniku?
Tak i to bardzo. Nasza drużyna rozegrała kolejny udany mecz. Bardzo się cieszę, że piłkarze, którzy odejdą od nas już nie długo wcale się niezniechęcają do gry.

Czy wierzy Pan w awans do Ekstraklasy?
Oczywiście. Nasza drużyna nie przegrała od dawna. Wygraliśmy nawet z Wartą. Szkoda mi tylko wpadki na początku sezonu. Wierzymy, że runda wiosenna będzie nasza.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Wto 17:57, 26 Cze 2012

Dwaj Środkowi Obrońcy na celowniku Ruchu Radzionków

Wygrana Ruchu Radzionków nad Wartą to dopiero początek drogi tej drużyny na szczyt. Dzisiaj doszły do nas informacje, które mówią wprost, ze trener Ruchu ma na oku dwóch obrońców z Olimpii Grudziądz. Mowa o 28letnim Matthiasie Langkampie oraz o Ivarze Ingimarssonie. Ten pierwszy, kiedy trafił do Olimpii okazał się prawdziwą gwiazdą. Wzbudził nawet zainteresowania Polonii Warszawa. W tym sezonie, kiedy do klubu trafili nowi obrońcy, Niemiec stracił miejsce w pierwszej jedenastce. Z kolei Ingimarsson zaliczył udany debiut w klubie. W Pierwszych swoich występach nie zawodził. Miał niemal pewne miejsce do czasu, kiedy limit Polaków dał o sobie znać. Trener podjął bowiem decyzje o tym, że Adamski zajmie miejsce doświadczonego Islandczyka. Wstępna umowa pomiędzy klubami zawiera wymianę. Do Olimpii ma bowiem trafić doświadczony Polak Marcin Baszczyński. Trener planuje wzmocnić swój klub Polakami, dlatego ten transfer nie dziwi. Poza Baszczyńskim do klubu ma trafić także E.Smolarek. Wiele się mówi o ściągnięciu Radosława Sobolewskiego, którego klub próbował ściągnąć przed sezonem, niestety nie udało się zmieścić w czasie.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Czw 17:42, 05 Lip 2012

Remis w meczu Olimpii

W meczu 14 kolejki doszło do konfrontacji dwóch klubów z nazwą Olimpia. mecz odbył się w Elblągu. Przed meczem trener zaskoczył ustawiając drużynę w formacji 3-4-2. Zespół grał bardzo dobrze. Już w 8 minucie F. Estoyanoff zdobył bramkę. Niecałe dziesięć minut później było już 0:2 po bramce B. Wright-Philipsa. Nic nie zapowiadało porażki. Zmieniła to czerwona kartka w 27 minucie dla C.Odiaha. Od tej pory Olimpia Grudziądz grała 2 obrońcami! Niestety rywale to wykorzystali. W 45 minucie bramkę na 1:2 zdobył Arkadiusz Radomski, a końcowy wynik 2:2 ustalił w końcówce Filip Ivanovski (89minuta). Remis był sporą niespodzianką, która zmartwiła naszych kibiców. Na Szczęście nasi czołowi rywale także zaliczyli wpadki dzięki czemu nie straciliśmy do nich dystansu. Warto także odnotować, ze Marcin Adamski nie wykorzystał karnego.

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Czw 17:43, 05 Lip 2012, w całości zmieniany 3 razy
Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Pon 18:09, 09 Lip 2012

Dzień Konkursowy

8 Lipca nie doszło do spotkania z zespołem Ruchu Radzionków, co zmartwiło nasz zespół. Piłkarze byli zmobilizowani do tego spotkania. Choć mecz się nie odbył dzien nie został stracony. Kibice, aby nie odchodzili mogli podziwiać konkurs rzutów karnych pomiędzy I, a II składem, który wygrała drużyna z C.Costlym, F.Estoyanoffem,D.Bystronem, C.Odiahem i J.Wesołowskim 4:2. Kibice podziwiali także nietypowy konkurs bramkarski, podczas którego piłkazre z pola grali na bramce. Co ciekawe rywalizacje wygrał Sebastian Tyrała, który obronił 2 z 3 karnych oraz 2 akcje 1 na 1! Kibice mieli także czas na pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami i sztabel szkoleniowym.

Bartek

Posty: 8120

PostWysłany: Nie 14:46, 29 Lip 2012

Klub Olimpia Grudziądz dostaje 200.000 tys. za medialność w klubie !

Liczymy na dalsze pisanie gazetek !

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Pon 14:43, 06 Sie 2012

W drodze na szczyt

Po miesięcznej nieobecności nasza redakcja powraca do pracy. W tym czasie nasz lokalny zespół Olimpia Grudziądz awansowała na drugą pozycje w lidze.W meczu na szczycie nasz zespół wygrał pewnie 3:1. Po raz kolejny z świetnej strony pokazał się M.Niang, którego sprowadzenie do Grudziądza było strzałem w 10. W swoim poprzednim klubie Niang często siadał na ławce tutaj w Olimpii przeżywa odbudowę. Spotkanie było prawdziwą twarda grą co pokazują statystyki. Sędzia odgwizdał 20 faule i wręczył piec kartek w tym jedną czerwoną. Trzech piłkarzy doznało kontuzji niestety dla nas Robert Acquafresca będzie pauzował 2 tygodnie. Kontuzja w tym momencie to cios dla drużyny. Na szczęście klub posiada wielu dobrych zmienników. By dotrzymać limitu miejsce Roberta w skaldzie jako trzeci polak zajmuje R.Sobolewski.

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Pon 14:44, 06 Sie 2012, w całości zmieniany 1 raz
Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Czw 9:26, 09 Sie 2012

Przed meczem Olimpia vs Podbeskidzie

Już za kilka dni odbędzie się spotkanie, na które czeka wielu kibiców i sympatyków I Ligi. 11 Sierpnia w Grudziądzu spotkają się z gospodarzami piłkarze z Bielsko-Białej. Ten mecz to dla nas możliwość do rewanżu za 4 kolejkę w której to nasz zespół uległ na wyjeździe 0:1 po bramce Stevanovica. Tym razem zespół z południa będzie miał trudniejsze zadanie. Nasz klub nie przegrał bowiem o 6 kolejki i nie zamierza kończyć tej passy. Dodatkowo stawkę meczu podwyższa sytuacja w lidze. Tylko 2 punkty dzielą trzecie Podbeskidzie od drugiej Olimpii Grudziądz. Zwycięstwo sprawi, że umocnimy się na promującej awansem pozycji. 4 zespół Warta traci już do nas 5 pk, więc jeżeli w nadchodzącym meczu naszym piłkarzom uda się wygrać będzie to oznaczało dużo krok w kierunku Ekstraklasy. Satysfakcjonujący dla gości z pewnością będzie remis, bowiem wygrać w Grudziądzu to trudna sztuka w tym sezonie. Goście wiedza, o kontuzji Roberta Acquafresci, który obniżył naszą siłę w ofensywie.

Trener Krystian Nowak przed meczem:
-Czeka na nas niezwykle trudne zadanie jakim będzie spotkanie z doskonale grającym zespołem z Bielsko-Białej. Oczywiscie jak zawsze liczymy na wygraną, jednak tym razem stawka meczu jest niezwykle wielka i goście łatwo nie pozwolą nam konstruować akcji. Moim zdaniem szanse obu drużyn są wyrównane jednak to my gramy u siebie przy wsparciu naszych wiernych kibiców więc każdy inny wynik niż wygrana będzie dla nas rozczarowaniem.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Czw 15:38, 16 Sie 2012

Konferencja Prasowa po meczu Olimpia G. vs Podbeskidzie

Zgodnie z oczekiwaniami zespół Olimpii Grudziądz wygrał wygrał na wyjeździe z Podbeskidziem 1:0. Tym samym zespół umocnił sie na 2 miejscu w lidze i wciąż jest krok od 1 miejsca. O to co trener miał do powiedzenia podczas pomeczowej konferencji:

Witam trenera. Udało się się wygrać trudny mecz. jak Pan go ocenia?

-Witam. Nie wątpliwie był to trudny mecz. Los chciał, ze na początku sezonu oraz w drugiej rundzie trafiliśmy od początku na silnych rywali. Na szczęście runda rewanżowa nam sprzyja wygraliśmy wszystkie mecze i umocniliśmy się na drugim miejscu w lidze.
Passa bez porażki od 6 kolejki jest imponująca. jak to Pan skomentuje? W czym tkwi sukces?
-Sukces tkwi głownie w ciężkich treningach dostosowanych odpowiednio do piłkarzy. Pierwsza runda była trudna. Podczas okienka sprowadziliśmy wielu dobrych piłkarzy, którzy chętnie dzielą się z chłopakami swoim doświadczeniem.
Skoro mowa o transferach. jak Pan się odniesie do spekulacji na temat transferu Rafaela zagranice?
-Sprowadzenie Rafaela okazało się strzałem w 10! Bo imponującej grze jego wartość wzrosła 2x. Byłby wart więcej, gdybyśmy już teraz grali w Ekstraklasie. Rafael choć to najmłodszy piłkarz na boisko, to imponuje swoim opanowaniem. Jest niewątpliwie nasza gwiazdą i jeżeli piłkarz nadal wyrazi chęci gry, to nigdzie się za pewne nie wybierze.
Ostatnie pytanie. Czy klub zdoła wygrać ligę?
-Będzie to trudne zadanie. Na początku sezonu wiele straciliśmy i teraz musimy nadrabiać. Od 1 miejsca dzieli nasz 1 punkt. Niczego nie obiecuję, jednak nie wątpliwie nasz zespół postara się o wygraną. Przed nami mecze w drużynami, które grają w kratkę. Nie możemy tracić czujności ponieważ nawet teoretycznie najsłabsze drużyny potrafią sprawić niespodziankę.
Dziękuję za wywiad
-Ja także i do usłyszenia ponownie

Bartek

Posty: 8120

PostWysłany: Czw 17:00, 16 Sie 2012

Klub Olimpia Grudziądz dostaje 150.000 tys. za medialność w klubie !

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Sob 14:43, 25 Sie 2012

Remis w Grudziadzu

W meczu 22 kolejki zespół Olimpii Grudziądz podejmował na własnym stadionie Cracovie Kraków. Jest to kolejny mecz, w którym padł rekord frekwencji - 22.000 tys ! Mecz przy takim dopingu nie mógł być nudny. Już w pierwszej minucie padł gol! Niestety samobójczy po niefortunnej interwencji naszego stopera G.Giveta. Nie minęły jednak 3 minuty a już był remis i podobnie bramka samobójcza! Ty razem I.Djuric nie zachował sie najlepiej kierując piłkę do własnej bramki. Łącznie podczas meczu odnotowano 30 strzałów w tym 9 celnych! Obaj bramkarze jak zawsze rozegrali dobre spotkania. jednak w 14 minucie Rafael musiał wyciągać 2 raz piłkę z siatki co nie zdaża mu się często. Bramkę na 1:2 zdobył.Furman. Dalsze spotkanie stało się bardzo wyrównane, a walka toczyła się głownie na środku pola. Naszym zawodnikom nie udawało się pokonać bramkarza gości do 91minuty kiedy to Robert Acquafresca po pięknym uderzeniu doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się chwilę później. Wynik 2:2 nie jest dla nas dobry, jednak mogliśmy go przegrać. Dopiero w ostatniej akcji Robert zachował zimną krew i zdobył bramkę.

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Sob 14:45, 25 Sie 2012, w całości zmieniany 4 razy
Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Śro 10:25, 29 Sie 2012

Pogrom w Katowicach

Nasza drużyna po ciążki meczu z Cracovią zanotowała kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem ofiarą stał się zespół z Katowic. Nasi piłkarze dominowali od początku. Jednak pierwsza bramka padła dopiero w 49minucie po rzucie karnym, którego wykorzystał Robert Acquafresca. Kolejną bramke w 62minucie zdobył doświadczony M.Niang. Kolejną bramkę zdobył Jean w 82 minujcie., Wynik na 0:4 ustalił piłkarz gości , a właściwie bramkarz - Michał Gliwa, który po niefortunnym wybiciu skierował piłkę do własnej bramki. Z pewnością bramkarz Katowiczan nie będzie dobrze wspominał tego meczu w przeciwieństwie do Rafaela, który tym razem miał nie wiele pracy.

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Śro 10:27, 29 Sie 2012, w całości zmieniany 2 razy
Bartek

Posty: 8120

PostWysłany: Czw 16:43, 13 Wrz 2012

Klub Olimpia Grudziądz dostaje 100.000 tys. za medialność w klubie !

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Nie 11:51, 07 Paź 2012

Mecz z Wisłą meczem o wszystko

Już dziś zespół Krystiana Nowaka podejmie na wyjeździe Wisłę Płock. Mecz jest o tyle ważny, ze zadecyduje o awansie do Ekstraklasy. Początek sezonu w Grudziądzu wypadł fatalnie. W Pierwszych kolejkach walczyliśmy o środek stawki. Wówczas nikt nie pomyślał o Olimpii jako kandydacie do awansu. jednak szybko to się zmieniło. Od połowy rundy jesiennej nasz zespół zaczął wszystko wygrywać, czasami remisując. Olimpia miała bezpieczną przewagę nad Wartą, blisko 10 punktów. jednak końcówka sezonu całkowicie przyćmiła dotychczasowe osiągnięcia. W ostatnich kolejkach klub przegrywał lub remisował. W efekcie czego Klub spadł na 3 pozycje. Wydawało się, ze Olimpia jest bez szans na awans. A jednak w ostatniej kolejce Warta przegrała z Podbeskidziem ,a my wygraliśmy dzięki czemu zyskaliśmy punkt przewagi. O Wszystkim zadecyduje mecz z Wisłą Płock. W 17 kolejce na własnym stadionie rozbiliśmy Wisłę 6:0. Jednak tym razem będzie o wiele trudniej. W drużynie panuje widoczne napięcie. Trener postawił na sprawdzonych piłkarzy. Jak mecz się zakończy? Dowiemy sie już dziś.

Naszym największym atutem będzie Mamadou Niang. Piłkarz, który w Ekstraklasie się nie sprawdził trafił do Grudziądza za niewielkie pieniądze. Niang szybko pokazał klasę. w zaledwie pół sezonu zdobył 17bramek! Mamadou jest razem z Bradleyem Wright-Philipsem królem strzelców I Ligi. Jednak Niang grał 2 razy mniej spotkań! Wyczyn Nianga zasługuje na pochwalenie. Trener jak i kibice bardzo na niego liczą. Również sam zawodnik jest zmotywowany by poprowadzić klub do Ekstraklasy i tam wojować z najlepszymi. Nianga będą bezpośrednio wpierać Robert Acqafresca oraz Euzebiusz Smolarek. Obaj Polacy grają naprawdę nieźle, co docenił szkoleniowiec reprezentacji Polski dając im szanse w meczach reprezentacji. Obaj piłkarze już zapowiedzieli, ze w nadchodzącym meczu dadzą z siebie wszystko.

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Nie 11:53, 07 Paź 2012, w całości zmieniany 2 razy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum T-Mobile Ekstraklasa Manager Sezon 4 "2014/2015" Strona Główna -> Olimpia Grudziądz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)