Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Pią 16:30, 23 Mar 2012

Podsumowanie sezonu 2011/2012
Poprzedni sezon był bardzo trudny dla Olimpia G. Ciągłe zmiany trenerów nie wróżyły nic dobrego. W efekcie nasz klub po rundzie wiosennej zajmował ostatnie miejsce.
Wszystko zmieniło zatrudnienie Krystiana Nowaka znanego pod ksywką "Ex.Animus" Ten młody trener nie mal od razu wziął się za wzmocnienia, dzięki czemu Olimpia G zanotowała serią wspaniałych meczy. Ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki na 9 miejscu z 45punktami na koncie.

Wzmocnienia przed sezonem

Henning Hauger (z lewej)w pojedynku z C.Ronaldo to jeden z gwiazd wypożyczonych do Olimpii Grudziądz.

Do klubu zostało ściągniętych wielu nowych zawodników. Rafael Cabral Barbosa ,Malkhaz Asatiani,David Bystron ,Henning Hauger, Carlos Costly to tylko niektórzy piłkarze jacy dołączyli ostatnio do naszego klubu.
Wśród tych zawodników nie ma żadnego Polaka, aczkolwiek jak udało nam się dowiedzieć na celowniku naszego trenera znajduje się 4 obiecujących Polaków. Kim oni są okaże się w najbliższych dniach. Nowi piłkarze szybko rozpoczęli treningi.
Dla wielu pierwszym ważnym sprawdzianem był sparing z hiszpańskim CD Guadalajara. Niestety przegraliśmy 1:2 jednak nie wynik był ważny, a gra. Niewątpliwie na wyróżnienie zasługują Carlo Costly (strzelca jedynej bramki dla Olimpii oraz Henning Hauger,
który zanotował wiele dobrych podań, asystował także przy strzale Costly'ego. Polacy piłkarze zawiedli. Najlepszy okazał Się Bartosz Białkowski, który pochwalił się kilkoma dobrymi interwencjami.

Plany na przyszłość

Piłkarze Olimpii podczas przygotowań do sezonu.

Niewątpliwie celem w tym roku będzie awans do Ekstraklasy. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak ostatni sezon wskazuje, ze nic nie jest przesądzone.
Nasi piłkarze niewątpliwie dadzą z siebie wszystko, aby wywalczyć upragniony awans Olimpia Grudziądz do najlepszej polskiej ligi.
W walce o awans liczymy bardzo na naszych obrońców. M.Langkamp, który został wybrany do 11-stki ligi wraz z I.Ingimarssenem powinni powstrzymać wrogich napastników.
W lini pomocy bardzo liczymy na Henninga Haugera, oraz Fabiána Estoyanoff, który ostatni sezon może zaliczyć do udanych.
Jeśli chodzi o atak liczymy bardzo na Bradleya Wright-Phillipsa, który w poprzednim sezonie okazał się najlepszym strzelcem w drużynie.

B.Wright-Phillips najlepszy strzelec Olimpii.

Liczymy także bardzo na pozostałych naszych zawodników.
W ramach przygotowań do sezonu zaplanowano kilka spotkań m.in z Lechią Gdańsk, który odbędzie się niedługo oraz m.in najprawdopodobniej mecz z czołową niemiecką drużyną. Wiele się mówi o klubie Hannover, z którego wypożyczono H.Hugara

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Pią 16:34, 23 Mar 2012, w całości zmieniany 5 razy

[b]Nowy sezon już wkrótce![/b]

Rozpoczęcie sezonu już za niespełna tydzień, a my nadal nie znamy podstawowej 11 na 1 mecz. Sparingi z CD Guadalajara i Lechia G. nie dały trenerowi zbyt wiele informacji. Pierwszy Olimpia Grudziądz zagra 1 kwietnia z Bogdanka Łęczna i to wcale nie jest żart. Mimo Prima Aprilis nikt nie będzie żartował i poważnie podejdzie do tego meczu. Przed rozpoczęciem ligi nasz zespół zagra sparingi 28 i 29 Lutego odpowiednio z Polonią warszawa i z Bogdanką Łęczna, z którą to zagramy 1 mecz/ Lepszego rywala nie mogliśmy wybrać. Zapewne trener wystawi na ten mecz podobną 11-astkę do tej 1 kwietnia. Jeśli ktoś zagra dobry mecz, może spać spokojnie. Jeśli pójdzie mu słabo musi liczyć, ze mecz z Polonią mu się uda. Polonia to trudny rywal, z którym to graliśmy niejednokrotnie. Sparingi z zespołem Warszawskim ukazały nam wiele błędów, nad jakimi musimy popracować.

James Wesołowski, jeden z Polaków który powalczy o miejsce w podstawowym składzie.

Głównym problemem trenera jest wystawienie 3 Polaków. Pod uwagę brani są Bartosz Białkowski, Lukasz Cieślewicz, James Wesołowski, Sebastian Tyrała i Tomasz Wisio.
Bartek może mieć trudne zadania, w końcu walczy o 1 miejsce z doświadczonym bramkarzem Santosu Rafaelem, który na ławkę raczej nie został wypożyczony. Jednym z pewniaków jest Sebastian Tyrała, który jeśli nie zawiedzie w sparingach może liczyć na występ.
James Wesołowski nowy nabytek naszego klubu ma przed sobą trudne zadanie. Mecz z Polonią i przede wszystkim z Bogdanką będzie wielkim sprawdzianem dla tego piłkarza. Pozostali Polacy muszą głownie liczyć na wpadki pozostałych piłkarzy.

Fabián Estoyanoff - Ostatnio klub odrzucił korzystną ofertę sprzedaży za 1,6mln € do urugwajskiego Juventudu.

Jeśli chodzi resztę składu głównym problemem jest linia pomocy. Olimpia posiada 4 wartościowych napastników, więc zapewne 3 z nich zagra od początku. To oznacza 3 miejsca dla Pomocników. Biorąc pod uwagę Tyrałę/Wesołowskiego pozostaje 1/2 miejsca, o które będą walczyli Fabián Estoyanoff,Goran Lovre ,Jason Koumas, Henning Hauger i Sidi Keita. Naszym zdaniem największe szanse mają Fabian i Henning, jednak to najbliższe spotkania dadzą nam odpowiedź!
Linia obrony to także problem trenera. Na chwilę obecną znani sa obaj stoperzy i boczny obrońca. Ivar Ingimarsson, Matthias Langkamp i Ivan Bandalovski. O lewą obronę z pewnoscią powalczy Ugur Ucar, Chidi Odiah i David Bystron

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Pon 19:41, 26 Mar 2012, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 16:33, 12 Kwi 2012

Klub Olimpia Grudziądz dostaje 100 tys. za medialność w klubie. Liczymy na dalsze pisanie !

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Wto 15:48, 17 Kwi 2012

Wielki Powrót

Po długiej przerwie, nasza redakcja powraca do pracy. Za nami już 3 kolejki 1 ligi. Pora na analizę gry naszej drużyny.

1 kolejka

Jacek Kiełb - bohater pierwszego meczu.

Pierwszy mecz w sezonie okazał się klapą. Na własnym stadionie nasza drużyna podejmowała Bogdankę Łęczną. Wielu widziało tylko jednego faworyta tego meczu - Olimpię. Bogdanka szybko zdominowała obszar gry.
Już w 22 minucie Nakoulma po asyście Kiełba zaliczył piękną bramkę. 12 minut później Kosecki tym razem ponownie dzięki asyście Kiełba podwyższył prowadzenie gości do 2.
Po przerwie gra stała się wyrównana, jednak nasi zawodnicy nie potrafili przełamać się w ofensywie. Na 8 strzałów odnotowaliśmy 2 w światło bramki, niestety obronione, podczas gdy goście na 11 strzałów 3 leciały w światło bramki. Nasz bramkarz się nie popisał i na 3 strzały przepościł 2 bramki. Zawodnikiem meczu został J.Kiełb, a najlepszym z naszych piłkarzy był H.Hauger. Wynik bardzo nas martwi, ponieważ nasz zespół prezentował się bardzo dobrze w przedsezonowych sparingach, a nasza 10tysieczna publika oczekiwała czegoś więcej.

2 kolejka

W meczu drugiej kolejki I ligi klub Olimpia Grudziądz podejmował na wyjeździe Pogoń Szczecin. na boisku zgromadziło się 7500 kibiców z czego 500 przyjechało z Grudziądza. Już w 13 minucie nieliczni nasi kibice wpadli w euforię. Fantastyczne podanie Estoyanoffa wykorzystał H.Hauger, który strzelił pierwsza bramkę dla Olimpii w tym sezonie w lidze. Ogólnie podczas meczu odnotowano 30 strzałow! Z czego aż 14 celnych! Mimu tylu szans wynik już do końca się nie zmienił. Wynik bardzo zadowolił naszych kibiców, bowiem Olimpia powraca do optymalnej formy i przed kolejnymi meczami możemy spać spokojnie. Podobnie jak w 1 meczu, najlepszym naszym piłkarze został strzelec jedynej bramki H.Hauger, który jednocześnie został piłkarzem meczu.

3 kolejka

W meczu 3 kolejki klub Olimpia G. podejmował na własnym stadionie zespół Górnika Polkowice. Pogoda sprzyjała, a na meczu zanotowano rekordową frekwencje 12500 kibiców. Po dobrej grze w defensywie i skutecznej ofensywie nasz klub wygrał 3:1. 2 bramki zdobył Dyadyun, a 1 Wright-Phillips. Najlepszym piłkarzem meczu został Dyadyun z oceną 8.0. Nie zawiódł także Hauger, który zaliczył 1 asystę i mecz zakończył z oceną 7.0

Olimpia Grudziądz 3-1 Górnik Polkowice (1-0)

PostWysłany: Śro 18:29, 18 Kwi 2012

18 Kwietnia 2012r. klub Olimpia Grudziądz rozegrała mecz sparingowy z Olimpia Elbląg. Nasz trener wystawił następująca 11-astkę.

Z pewnością pozycja kilku piłkarzy była zaskoczeniem.Wesołowski dotychczasowy środkowy pomocnik został ustawiony na prawej obronie. Piłkarz rozegrał 70minut spotkania po czym wszedł za niego Lovre. Nie wiemy co trener testował, ale z pewnością to nie wypaliło. Wesołowski o wiele lepiej radzi sobie na środku pomocy.

Optymalne miejsce Wesołowskiego zajął Bandlovki, który także nie sprawdził się na nowej pozycji.

Mecz od początku układał się po myśli naszego klubu. Już w 7 minucie Wright-Phillips strzelił bramkę. Kolejna bramka padła zaledwie 5minut później po podaniu Estoyanoffa do Haugera. Z kolei 6 minut później czyli w 18minucie nasz klub prowadził już 3:0. Lepszego początku nie można było sobie wymarzyć. Do końca i połowy nic się nie działo poza niewykorzystanym karnym przez Dyadyuna. Druga połowa była o wiele bardziej wyrównana, jednak Elbrączycy nie potrafili się przełamać. dopiero w 92minucie Ivanovski ustalił wynik spotkania 3:1.

Z pewnością gra mogła się podobać. Aż 5 naszych zawodników dostało ocenę 7.0 lub większa.

Ingimarsson - 7.0
Haguer - 7.5
Dyadyun - 7.0
Estoyanoff - 7.0
Wright-Phillips - 7.5

Już jutro mecz z Bogdanką, który z pewnością będzie ciekawy. Trener już dziś zapowiedział kolejne roszady w składzie.

Na koniec miła informacja. Po ostatniej kolejne nasz piłkarz Dyadyun został wybrany piłkarzem kolejki! Wielkie brawa dla tego zawodnika, który nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności.

Bartek

Posty: 8120

PostWysłany: Sob 9:28, 12 Maj 2012

Klub Olimpia Grudziądz dostaje 100 tys. za medialność w klubie. Liczymy na dalsze pisanie gazetek.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Sob 14:35, 19 Maj 2012

Zwycięstwo z Sandencją

Rywalem Olimpii Grudziądz w 7 kolejce był zespół z Nowego Sącza. Po niezbyt udanej pierwszej połowie, którą przegraliśmy 0:1, w drugiej nasz zespół pokazał klasę.
Piłkarze wyszli zmotywowani i z wiarą na zwycięstwo. Na efekty czekaliśmy do 72 minuty, kiedy to James Wesołowski zdobył gola na wagę remisu. Mimo dobrej gry
wydawało się, że padnie remis. jednak 2 minuty przed końcem meczu Henning Hauger umieścił piłkę w siatce, tym samym nasz zespół wygrał 2:1.
Piłkarzem meczu został H.Hauger, który zaliczył kolejny udany mecz w lidze. Na wyróżnienie zasługuje także J. Wesołowski

-to bardzo dobry wynik. Zwycięstwo 2:1 nad rywalem, walczącym o awans do Ekstraklasy da nam wiatr w żagle. Po słabym początku powoli pniemy się ku górze.
Naszym kolejnym rywalem będzie Arka Gdynia. Z pewnością nie będzie to łatwy mecz, jednak nasi chłopcy ciężko ćwiczą,zęby zadowolić publiczność w nadchodzącym spotkaniu.
- trener Ex.Animus

Dofinansowanie dla klubu

4 dni temu (15 Maja) trener naszej drużyny skierował się do zarządu z prośba o dofinansowanie. Po 4 dniach dostał wiadomość. Na konto klubu zostało przelane 2.100.000 mln €.
Te fundusze z pewnością zostaną wykorzystane podczas następnego okienka transferowego. Wiele się mówi o sprowadzeniu m.in Dawida Nowaka, który podobno ma zostać
wymieniony za Koumasa, który w ostatnim sezonie poprowadził nasz klub do wielu zwycięstw. Ostatnio trener rozglądał się za piłkarzami z Ekstraklasy.
Na razie są to wstępne rozmowy. Na potwierdzone informacje musimy czekać do następnego okienka.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Śro 14:49, 23 Maj 2012

Wojna o Gdańsk

Rywalem Olimpia Grudziądz podczas 8 kolejki była Arka Gdynia. Mecz został rozegrany na wyjeździe.
1500 naszych kibiców wierzyło, że nasz klub zaliczy kolejny udany mecz. Nie zawiedli się.
Mecz owocował w wiele akcji. W dosyć chłodnej pogodzie 11 stopni, emocja na boisku były wielkie.
Choć mecz był bardzo wyrównany i ciekawy, to pierwsza bramka padła w 31minucie, po kapitalnym
uderzeniu M. Saganowskiego. Taki wynik utrzymał się do końca I połowy. Na drugą połowę nasi
piłkarze wyszli zmotywowani, co potwierdza bramka z rzutu karnego w 49minucie. Co ciekawe jego
wykonawca był Mozart, który rozegrał pierwszy mecz od dawna. Z pewnością Mozart może zaliczyć
ten mecz do udanych i raczej na pewno może liczyć na miejsce w podstawowej
jedenastce w kolejnej kolejce. Wynik na 1:2 ustalił B.Wright-Philips.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Sob 14:47, 26 Maj 2012

Gwiazda opuszcza Grudziądz

Bradley Wright-Philips od następnego okienka będzie reprezentował klub Piast Gliwice.
Piłkarz, który został kupiony rok temu podczas zimowego okienka został w tamtym sezonie królem
strzelców naszego klubu. W tym roku Bradley strzelił mniej bramek, ponieważ konkurencja na linii
ataku jest spora. Do Gliwic wyjedzie także Marek Sokołowski, który także rok temu dołączył do
klubu z ŁKS-u. Marek rozegrał mniej meczy wiec jego odejście było nie mal pewne. W miejsce
gwiazdy także przyjdzie gwiazda. Do naszego klubu przybędzie bowiem Euzebiusz Smolarek.
Ebi powoli odradza się co potwierdził występami w poprzednim sezonie. W tym także zaliczył
kilka udanych meczy w których stzrelił4 bramki. Z pewnością Ebi Smolarek zajmie miejsce
Bradleya na ofensywie, a jego partnerem będzie Costly.

Klub starał się także pozyskać A.Kirma, który jednak trafi do Ruchu

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Sob 14:48, 26 Maj 2012, w całości zmieniany 2 razy
Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Śro 13:56, 30 Maj 2012

Pucharowe rozgrywki

Nie minęło dużo czasu, kiedy to Olimpia Grudziądz spotkała się ponownie z Sandencją. Tym razem
ranga meczu była wyższa. Obie drużyny spotkały się w 1/16 Pucharu Polski. W ostatniej konfrontacji
czyli podczas 7 kolejki nasz zespół wygrał 2:1. Tym razem widowisko także było wyrównane. Widowisko
nie brakowało strzałów, problem w tym, ze za wiele celnych ich nie widzieliśmy. Na 23 strzały padły tylko
3 celne i to dla naszego zespołu. Jedną z nich niezawodny B. Wright-Philips zamienił na bramkę.
Zawodnik gra z meczu na mecz coraz lepiej. Z pewnością chce pokazać trenerowi, że pomimo tego,
ze odchodzi wkrótce do Piasta, to wciąż trener powinien na niego stawiać. Najlepszym zawodnikiem
meczu został C.Odiah, który rozegrał kapitalne spotkanie. Większość akcji prowadzonych lewą stroną,
zostało zablokowanych przez Odiaha.

W pozostałych dotychczas rozegranych meczach gra była ciekawa, o czym świadczy m.in mecz
Podbeskidzie - Śląsk, który to Podbeskidzie wygrało nieoczekiwanie 4:2! Warto także odnotować
porażkę 0:2 ŁKS z Lechią Gdańsk.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Śro 18:33, 30 Maj 2012

Transferowe Spekulacje

Już niedługo rozpoczyna się okienko transferowe, podczas którego polskie kluby nie zamierzają próżnować.
W dzisiejszym artykule porozmawiamy o kilku piłkarzach obserwowanych przez trenera, ale i nie tylko.
Obecny bramkarz Olimpii przebywa na wypożyczeniu. Spisuje si wyśmienicie, więc nie wykluczone, że
po sezonie trafi na stałe do Grudziądza. Większym problemem jest linia obrony. Trener nie ukrywa, ze
Paulo Ferreira z Chelsea byłby idealnym bocznym obrońcom. Paulo lata świetności ma za sobą, jednak
dysponuje ogromnym doświadczeniem na boisku. Dużo się mówi o Radosławie Sobolewskim, którym
Olimpia interesowała się podczas ostatniego okienka transferowego. Niestety brak funduszy
uniemożliwił transfer. Niemal na pewno do Olimpii trafi E. Smolarek. Jeśli klub sprzeda C.Costlego
wówczas sporo się mówi o sprowadzeniu kolejnego piłkarza z Anglii. Mowa o Andym Johnsonie napastniku
Fulhamu, który pomimo 31 lat gra cały czas dobra piłkę. Jeśli nie uda się zakupić tych piłkarzy, to możliwe,
że trener poszuka piłkarzy, obecnie bez klubu. Obecnie wolni są m.in Iulian Apostol oraz przede wszystkim
Dacian Varga znany piłkarz.

W kolejnym numerze podsumowanie składu Olimpii Grudziądz.

Ex.Animus

Posty: 1004

PostWysłany: Wto 17:41, 05 Cze 2012

Garść wiadomości

Dnia 5 Czerwca doszło do starcia naszej drużyny z klubem ze Świnoujścia. Początkowo mecz miał zostać
rozegrany w sobotę, jednak sprawy techniczne wymusiły przesunięcie meczu. Nasi piłkarze ponownie zadbali
o widowisko. Nasza drużyna wygrała kolejny mecz z rzędu tym razem 2:0. Mecz był bardzo wyrównany,
jednak nasi piłkarze nie zawodzili zarówno w ataku jak i w obronie. Kolejny udany występ zaliczył B. Wright-Philips,
który z meczu na mecz się rozkręca. Jednak najlepszym zawodnikiem meczu został M.Asatiani, który zdobył
bramkę w 60minucie meczu. Stoper otrzymał taką samą ocenę jak J.Koumas, który choć nie zdobył bramki,
także zaliczył udane spotkanie. Koumas jeszcze niedawno skazany na ławkę ostatnio swoimi spotkaniami wywalczył
sobie miejsce w podstawowej jedenastce.

Dobra wiadomość dla fanów naszego klubu. Już jutro Fabián Estoyanoff wznawia treningi. Przypomnijmy, że Fabian
miesiąc temu nabawił się kontuzji. Podczas jego nieobecności prawa strona boiska była nie pewna. Trener próbował
różnych ustawień bez większych skutków. Wierzymy, ze Fabian już na kolejny mecz będzie wpełni sił i udowodni, ze miejsce
w wyjściowej jedenastce w pełni mu się należy.

Ostatnio zmieniony przez Ex.Animus dnia Wto 17:41, 05 Cze 2012, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum T-Mobile Ekstraklasa Manager Sezon 4 "2014/2015" Strona Główna -> Olimpia Grudziądz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)